Rozegrano zawody spławikowe o ” Hlućinsky Pohar”

Jarosław Pawlak

W dniu 5 października 2024 r. rozegrane zostały zawody spławikowe o ” Hlućinsky Pohar” których organizatorem był Czeski Rybarsky Swaz OstravaNa zaproszenie udała się 3 osobowa drużyna. Nasi młodzi wędkarze Okręgu PZW w Katowicach reprezentowali kol. Marta Ossolińska, kol. Szymon Andruch, kol. Kacper Kalus.

Zawody zostały rozegrane w jednej turze, w trudnych warunkach atmosferycznych, przy ciągłych opadach deszczu i zimnym wietrze. Nasi reprezentanci stanęli a wysokości zadania i mimo trudnych warunków na 45 startujących w trzech kategoriach zajęli bardzo dobre miejsca.

kat. kadet dziewczynki    6 miejsce kol. Marta Ossolińska   47 Radzionków

kat. kadet chłopcy           2 miejsce kol. Kacper Kalus             3 Bytom

kat. kadet starszy             2 miejsce kol. Szymon Andruch      86 KWK Śląsk

Zawodnicy dziękują za zaproszenie na zawody. Kierownikiem drużyny był kol. Dariusz Jesiak członek Okręgowej Komisji ds. Młodzieży.

Współpraca z przyjaciółmi z Czech rozwija się bardzo pozytywnie. W okresie jesienno-zimowym planujemy wspólne rozgrywki halowe. Liczymy że do współpracy dołączą przyjaciele z Landesanglerverband Sachsen-Anhalt e.V.

Wyniki:

Hlučínský pohár-2024